Choć miłość do piłki nożnej od lat łączy ludzi, a śledzenie zmagań piłkarzy stanowi pasję wielu z nich, na to pytanie z pewnością nie potrafiłby odpowiedzieć niejeden kibic. A czy Ty znasz wymiary boiska do piłki nożnej? Jeśli jeszcze nie, być może czas to zmienić! Przygotowaliśmy dla Ciebie garść istotnych faktów, związanych z wielkością boiska, na którym rozgrywają się emocjonujące mecze. Z nami dowiesz się więcej o najbardziej popularnym sporcie drużynowym na świecie.

Czytaj więcej…


Jeśli interesujesz się piłką nożną od niedawna, być może jeszcze nie znasz odpowiedzi na to pytanie. Czas gry w przypadku profesjonalnych rozgrywek został ściśle określony. Podzielono go na dwie połowy. Jak długo zawodnicy zmagają się ze sobą na murawie? Ile trwają przerwy? A ewentualna dogrywka? Odpowiadamy!

Czytaj więcej…


Na wynik meczu piłki nożnej mogą wpłynąć przyznawane przez sędziego rzuty. Jakie? Wyróżniamy kilka rodzajów rzutów, w zależności od charakteru oraz miejsca przewinienia. Pełnią one dla graczy rolę kary za złamanie zasad gry. Kiedy przyznawane są rzuty w piłce nożnej? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po nich. Sprawdź, co może przesądzić o rezultacie piłkarskiego spotkania.

Czytaj więcej…


Gra toczy się dynamicznie, a drużyna, której kibicujesz być może za chwilę strzeli bramkę! Piłka leci w kierunku znajdującego się w jej pobliżu zawodnika… Ty wstrzymujesz oddech w oczekiwaniu na celny strzał, tymczasem sędzia odgwizduje spalony. O co chodzi? Jeśli do tej pory pozycja spalona była dla Ciebie zagadką, spieszymy z wyjaśnieniami. Dowiesz się nie tylko, na czym polega jedna z najważniejszych zasad piłki nożnej, ale też czemu służy.

Czytaj więcej…


Przygotuj się na wiosnę i wybierz najlepsze buty piłkarskie

Dni stają się coraz dłuższe, do naszych okien wdzierają się promienie słońca, a spacery stają się jakby przyjemniejsze… To oznacza tylko jedno- czas najwyższy na przygotowania do sezonu i wybór nowych butów piłkarskich!

Czytaj więcej…


Nowe buty piłkarskie od Nike i adidas!

 

Mimo, że tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozgrywane są nietypowo, to nie zmienia się strategia światowych potentatów na rynku piłkarskim. Mimo konieczności przełożenia imprezy o rok, zarówno adidas, jak i amerykańska firma Nike przygotowała e specjalne kolekcje. Nowe buty piłkarskie powinny ucieszyć nie tylko profesjonalnych piłkarzy, ale i wszystkich pasjonatów tego pięknego sportu. Przyjrzyjmy się bliżej efektom wielogodzinnych prac, nad którymi pracowało pokaźne grono projektantów i ekspertów.
Czytaj więcej…


Nowości od futbolsport.pl!

Funkcjonując od lat w branży piłkarskiej nauczyliśmy się, że kluczem do sukcesu jest wsłuchanie się w Wasze potrzeby. Wasze, czyli zawodników i zawodniczek, trenerów, czy też oddanych rodziców młodych adeptów piłki nożnej. Chcąc wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, z miesiąca na miesiąc staramy się tworzyć nowe produkty, które znajdą zastosowanie w branży piłkarskiej. Czasami jest to produkt całkowicie innowacyjny, a czasami staramy się ulepszyć już znane rozwiązanie. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować Wam kołki piłkarskie oraz zamrażacz medyczny sygnowany marką futbolsport.pl.
Czytaj więcej…