Rate this post

Firma adidas wypuściła na rynek nową kolekcję „Cold Mode” pack, która będzie zawierała nie tylko nową kolorystykę modeli Nemeziz, X oraz Predator ale też będzie wyróżniała się unikalną technologią, dzięki której buty te będą lepiej dostosowane do użytkowania w okresie zimowym.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na zwykłe odświeżenie kolorów poprzednich kolekcji. Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej, na powierzchni butów zauważyć można dodatkowe oznakowanie. Chodzi o „PrimaLoft”. Jest to firma specjalizująca się w dziedzinie izolacji termicznej. Co w ten sposób adidas chciał poprawić w swoich butach? Przede wszystkim doskwierające zimą marznięcie palców u stóp i przemakanie butów.

Historia „PrimaLoft” jest bardzo ciekawa i sięga roku 1955, kiedy po raz pierwszy prototyp syntetycznego wypełnienia wpisany został do ksiąg urzędu patentowego w jednym ze stanów USA. Prawdziwy przełom nastąpił w roku 1988 kiedy Departament Obrony USA i Albany International Corporation opracowały technologię „PrimaLoft”, nazywaną „sztucznym puchem”, mającą chronić żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych przed niskimi temperaturami i wilgocią.

 

2-adidas-cold-mode-nemeziz-18-min
 

Po udanej premierze w armii, odzież bazująca na tej technologi przebojem wdarła się na rynek cywilnych ubrań outdoroowych. Jak działa „PrimaLoft”? Dzięki strukturze z dużą ilością mikroszczelin, w środku zatrzymywane jest powietrze, co skutecznie izoluje od niekorzystnych warunków panujących na zewnątrz. Dodatkowo woda osiadająca na butach jest wypychana, nie wsiąka w samą izolację, co zapewnia użytkownikowi komfort i uczucie suchości. Brzmi świetnie prawda? Producent zapewnia, że dzięki butom z kolekcji „Cold Mode” pack już na zawsze będzie można zapomnieć o tym, jak w zimie, po powrocie z treningu czy meczu, trzeba było moczyć stopy w gorącej wodzie lub trzymać je blisko kaloryfera, zanim odzyskają właściwe krążenie.

 

11-adidas-x-18-cold-mode
 

Póki co adidas zdecydował się na zastosowanie tej technologii w trzech modelach butów: Predator, Nemeziz i X. Dlaczego pominięto linię Copa? Podobno istnieją większe plany co do niej… Buty z kolekcji „Cold Mode” pack występują tylko z podeszwą FG i  TR.

 

2-adidas-cold-mode-predator-18-min
 

Mamy już modele z „Cold Mode” pack w naszym sklepie internetowym. Warto je wypróbować.

Włącz się do gry z futbolsport.pl

Related Post