5/5 - (1 vote)

Na rynek weszła nowa generacja butów PREDATOR o agresywnej i mocno akcentowanej nazwie – Mutator Pack. Pora z bliska przyjrzeć się nowej odsłonie popularnych butów piłkarskich marki adidas.

Co widać na pierwszy rzut oka? Wysoki kołnierz i brak sznurowania! Jednym słowem… nie bardzo kojarzy się to z agresywnym drapieżnikiem i brakuje nawiązania do flagowych modeli tej linii. Czy jednak na pewno?

10-adidas-predator-mutator-20-min

Patrząc na tego buta z perspektywy pokolenia, które wychowało się na Predator Mania, Accelerator czy też Precision  – jest mnóstwo rzeczy do poprawienia. Jednak przyglądając się nieco bliżej, można zdać sobie sprawę z tego, że jest to model, który po raz pierwszy od czasów Predator Powerswerve z 2007 roku, wpisuje się w kanon tej linii butów. Krótko mówiąc – wraz z Mutator Pack, adidas powrócił do tożsamości i dziedzictwa prawdziwego Predatora.

12-adidas-predator-mutator-20-min

Kiedy pod koniec 2017 roku Predator powrócił na rynek, był łudząco podobny do linii, którą uśmiercił – ACE, z drobnymi poprawkami rzecz jasna. Oczywiście – model sprzed 3 lat był niezły, ale nie przypominał klasycznego Predatora. Mutator zmienił oblicze tej linii. Powrót do oryginalnej, pierwotnej kolorystyki, gumowe wypustki na całej długości buta, które sprawiają, że zawodnik będzie miał jeszcze lepszą kontrolę nad piłką. Tego było trzeba tym kultowym butom.

a-adidas-predator-mutator-20-review-min

I co sądzisz? Jeśli nie przekonuje Cię taka konstrukcja buta to zaznaczamy, że adidas przygotował również sznurowaną wersję z krótkim kołnierzykiem, a także sznurowaną edycję bez kołnierzyka. Oczywiście ktoś może słusznie zauważyć, że brakuje tu „języka” który był nieodłączną częścią poprzednich kultowych modeli. I racja – nie ma go, ale który model butów ma teraz „język”? To w czym był on pomocny – zastąpiono nową technologią, stąd nie ma już do niego powrotu.

d-adidas-predator-mutator-20-review-min

Jakie są nasze pierwsze wrażenia po unboxingu butów z Mutator Pack? Na początku trafia do nas, że są to buty niczym z kolejnej dekady, wyprzedzające swoje czasy. Olśniewają i onieśmielają swoim wyglądem. Gdy dotyka się gumek, którymi pokryty jest ten model – wtedy dociera do nas, że mamy styczność z linią Predator, jedyną i niepowtarzalną. Wyciągając te buty z pudełka, aż ma się ochotę wziąć torbę, wrzucić tam piłkę, skrzyknąć kumpli z dawnych lat i pójść na boisko by w nowych Predatorach zapakować futbolówkę do bramki! Podobne uczucie towarzyszyło nam, gdy założyliśmy na stopy model z tej linii wydany ponad 10 lat temu…

1-adidas-predator-mutator-20-min

Jeśli na własnej skórze chcesz przekonać się o jakości butów Predator z kolekcji Mutator Pack to zapraszamy do futbolsport.pl

Related Post