5/5 - (2 votes)

Nike wypuściło na rynek nową kolekcję z serii Mercurial – Dream Speed 2. Twarzami tego projektu ponownie są: Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé i Sam Kerr. Pora bliżej przyjrzeć się temu projektowi. 

Seria Dream Speed we wrześniu 2019 roku zastąpiła popularną kolekcję Mercurial CR7. Nike postawiło na młodość i futbol kobiet, stąd obecność uznawanego za jeden z największych talentów piłkarskich świata – Kyliana Mbappé i reprezentantki Australii i zawodniczki Chelsea Londyn – Sam Kerr. Druga edycja nowej kolekcji Nike nawiązuje do letnich barw, wprowadzając nas w lepszy nastrój. Cytrusowy design od razu rzuca się w oczy i przykuwa uwagę kibiców oraz rywali.

3-nike-dream-speed-2-mercurial-min

Czy ten but nie wygląda znajomo? Gradientowa, kropkowana konstrukcja na cholewce, została zaczerpnięta z kultowego Mercurial Vapor III. Przejścia kolorów na bucie Mercurial z kolekcji Dream Speed 2 reprezentują różne częstotliwości widzialnego światła słonecznego. W pewien sposób przypomina to tęczę, tuż po ulewnym, letnim deszczu.

10-nike-dream-speed-2-mercurial

Podobnie jak w pierwszej edycji, tak i teraz, Nike dodało do buta etykietkę numeracji kolekcji: 002. Na cholewce buta widoczny jest też ciąg cyfr: 299 792 458 metrów na sekundę… czyli prędkość światła. Oznacza to, że ten model Mercurial jest przeznaczony dla najszybszych zawodników, których nie sposób dogonić i zatrzymać zgodnie z przepisami. Wpisuje się to w sposób gry zarówno Mbappe, CR7, jak i Sam Kerr.

9-nike-dream-speed-2-mercurial-min

Budowa buta Dream Speed 2 mówi nam o tym, że jest to niezwykle wytrzymały model, gotowy znieść potężne obciążenia zarówno treningowe, jak i meczowe. Czy można chcieć więcej?

5-nike-dream-speed-2-mercurial-min

Jesteś gotowy by wypróbować buty z kolekcji Dream Speed 2? Jeśli tak, to zapraszamy do futbolsport.pl. Do zobaczenia!

Related Post