5/5 - (3 votes)

W tym roku mija 20 lat od powstania pierwszego, historycznego modelu butów linii Mercurial.

 

Pierwszy model Mercurial powstał w 1998. Stworzone specjalnie dla młodego Ronaldo, który czarował wtedy piłkarski świat. Odchudzenie płytki, zmniejszenie wagi oraz zastosowanie lepkiej powłoki zaczerpniętej z wyścigów motocyklowych dały światu model butów, które już od 20 lat pojawiają się podczas największych wydarzeń piłkarskich globu.

1998mercurialpierwsze

 

W roku 2000 na rynku pojawiły się Mercurial Vapor Match, które ważyły tylko 230 gramów, dzięki czemu zapewniały jeszcze większą szybkość na boisku.

merc2000-

 

Kolejne były Mercurial Vapor w 2002 roku, który były jeszcze lżejsze, a co za tym idzie gra toczyła się na jeszcze wyższym tempie.

2002-

 

Kolejne były Mercurial Vapor II.  Zapewniały idealne czucie podłoża. W porównaniu z oryginałem poprawiono w nich amortyzację. Te buty, noszone przez Ronaldo i CR7, w symboliczny sposób łączą dwie piłkarskie legendy.

2004-

 

Rok 2006. Buty Vapor III zostały zaprojektowane tak, aby być jak najbliżej stopy, zapewniając maksymalny komfort użytkownikowi. Mają cholewkę z mikrofibry, która dopasowuje się do ciała i zapewnia wygodę przez cały mecz. Specjalną edycję tych butów miał na sobie Ronaldo podczas świętowania rekordu liczby bramek zdobytych na mistrzostwach.

2006-

 

W 2008 roku zaprezentowano Mercurial SL Vapor IV. Buty w całości wykonane z włókna węglowego, czyli najlżejszy dotychczas model z tej linii.

2008-

 

Kolejne to Mercurial Vapor IV. Model Vapor w jaskrawoczerwonej kolorystyce był jednym z najbardziej wyrazistych butów, jakie kiedykolwiek widziano na boisku.

door-husband-606233_960_720

 

Mercurial Vapor Superfly zadebiutował na piłkarskich boiskach w 2009 roku. Twórcy pierwszego modelu Vapor Superfly obrali ambitny cel: stworzyć buty, które nie będą zbyt ciężkie i spełnią wszystkie wymagania sportowców. Udało się to osiągnąć dzięki użyciu lekkich korków i podeszwy zewnętrznej z włókna węglowego oraz zastosowaniu po raz pierwszy w butach Mercurial technologii Flywire. W ten sposób powstały najlżejsze i najszybsze buty.

2009-

 

Tworząc inspirowane sposobem poruszania się geparda i udoskonalone przez Cristiano Ronaldo buty 2010 Vapor Superfly II, za cel obrano optymalizację szybkości przez poprawę przyczepności.

2010-

 

Utrata równowagi oznacza utratę prędkości, a często także piłki. Model z 2011 roku Vapor Superfly III miał za zadanie wyeliminować drobne potknięcia i poślizgi dzięki zastosowaniu gruntownie odnowionej płytki.

2011-

 

Najlepsze buty to takie, o których można zapomnieć, że mamy je na nogach. W celu osiągnięcia tego ideału w modelu Vapor VIII obniżono nosek i bardziej wyprofilowano podbicie, aby zapewnić naturalne dopasowanie.

2011-mercurial

 

Dzięki modelowi Vapor IX z 2013 roku, można było zapanować nad piłką w każdych warunkach.

2013

 

Buty Superfly IV to produkt przełomowy. Był to pierwszy model Mercurial, w którym zastosowano konstrukcję opartą na materiale Flyknit oraz kołnierz Dynamic Fit, dzięki czemu stał się on prekursorem najważniejszych trendów w najnowszej historii obuwia.

2014-

 

Buty Superfly V z 2016 roku zaprojektowano, aby umożliwić zawodnikom osiąganie jak największych szybkości. Udało się?

2016-

 

Najnowsze Nike Mercurial Superfly VI

superfly-2018-3

 

Jak widać ten słynny model butów przez lata ewoluował i zmieniał się po to, by jak najlepiej służyć największym gwiazdom światowego futbolu.

Jeśli szukacie butów, które spełnią wszystkie Wasze oczekiwania to z czystym sumieniem możemy je Wam polecić.

Więcej znajdziecie TUTAJ.

Related Post