5/5 - (6 votes)

Wkraczamy w okres przygotowań do rundy wiosennej. Oprócz pracy nad poprawą aspektów fizycznych wielu z nas szuka też odpowiedniego sprzętu. Dziś specjalnie dla bramkarzy sprawdziliśmy kilka modeli rękawic. Jeśli nie wiesz jakie wybrać to mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. 

Na warsztat wzięliśmy następujące modele:

– FM Black Red Contact Grip RF

– Nike GK Vapor Grip 3

– 4keepers Champ Aqua NC II

– Reusch Serathor SG Finger Support

Na pierwszy plan weźmy „łapki” od Football Masters. Kielecka firma słynie z bardzo dobrych rękawic. Właścicielem marki jest profesjonalny bramkarz, więc każdy produkt zanim trafi do sprzedaży jest dokładnie testowany właśnie przez Wojciecha Małeckiego. Model, który wzięliśmy pod lupę ma przeznaczenie meczowe. Zastosowany w rękawicy krój Roll Finger sprawia, że „łapki” bardzo dobrze leżą na dłoni. Wytrzymałość rękawic oceniamy bardzo dobrze. Spokojnie powinny wytrzymać sezon, a później będzie można wykorzystać je jeszcze jako rękawice treningowe. Backhand rękawicy jest bardzo wytrzymały, co jest ważną cechą, ponieważ powinniśmy podnosić się z ziemi przy pomocy pięści by przedłużyć żywotność „łapaczek”. Rękawice w dziesięciopunktowej skali zdobyły 9 punktów. Gdybyśmy byli producentem dodalibyśmy więcej wywietrzników by w ciepłe dni nie pociły się nam ręce.

reka4

Sprawdź ten model TUTAJ.

 

Kolejnym testowanym produktem są rękawice od Nike, a dokładniej Vapor Grip 3. Ten model wybrali między innymi Thibaut Courtois, Timo Horn czy choćby Joe Hart. Zastosowano 4-milimetrowy popularny latekst contact. „Klejenie” piłki w tych rękawicach jest bardzo dobre, ale krótkotrwałe, co oznacza, że po kilku meczach może być trudniej chwycić lecącą w naszym kierunku futbolówkę. Wytrzymałość również nie jest na zbyt wysokim poziomie. „Łapki” są bardzo wygodne, co jest niezwykle istotne w czasie meczu. Nike zastosowało elastyczny bandaż z zawleczką, z lateksu, który bardzo przypadł nam do gustu. Model ten możemy polecić bramkarzom, którzy mogą sobie pozwolić na wymianę rękawic co ok. 7-8 spotkań. Nie będzie on odpowiedni dla osób, które cenią sobie wytrzymałość. Rękawicom przyznajemy 7 punktów.

reka2

Sprawdź ten model TUTAJ.

 

Powracamy do Polski i na warsztat bierzemy rękawice od 4keepers. Właścicielem firmy jest profesjonalny bramkarz – podobnie jak w przypadku Football Masters. Mieliśmy przyjemność kilkukrotnie przetestować model Champ Aqua NC II. W rękawicy zastosowano krój Negative Cut. „Łapki” bardzo dobrze leżą na dłoniach, są bardzo wygodne. Jak to bywa w tym kroju często na palcach kruszy się lateks. Tak też było w tym przypadku. Zastosowany niemiecki lateks aqua grip bardzo dobrze spisuje się podczas deszczu. W suchych warunkach jest już nieco gorzej, dlatego polecamy je zwilżyć przed przystąpieniem do gry. Wytrzymałość rękawic oceniamy pozytywnie. Naszym zdaniem rękawice zasługują na 8 punktów.

reka1

Sprawdź ten model TUTAJ.

Ostatnimi rękawicami, które testowaliśmy są Reusch Serathor SG Finger Support. Model ten jest przeznaczony przede wszystkim na treningi, jednak bardzo często możemy zobaczyć w nim bramkarzy grających, w niższych ligach. W tym modelu zastosowano system Finger Support czyli wstawek, które zostały umieszczone na palcach w celu zapobiegania ich złamaniu Niestety wkładki nie są wyciągane, co jest dużym minusem. Przeszkadzają one w chwycie. Wytrzymałość rękawic jest bardzo dobra, jednakże z „klejem” jest już nieco gorzej. Powyższy model możemy polecić początkującym bramkarzom. Rękawicom przyznajemy 6 punktów.

reka3

Sprawdź ten model TUTAJ.

Mamy nadzieję, że powyższe krótkie recenzje pomogą Wam w wyborze rękawic i dzięki temu na wiosnę będziecie radzili sobie jeszcze lepiej niż w poprzedniej rundzie. Powodzenia!