korki Naymara
Rate this post

To, kto jakie buty kupi determinuje często w jakich korkach piłkarskich dana gwiazda gra. Nie popieramy filozofii ale wiemy, że jest praktykowana. Dzisiaj przyjrzymy się głównym twarzom poszczególnych linii i przedstawimy wam ich statystyki w obecnym sezonie. Czyli ile meczów rozegrali (w tym minuty), ile zdobyli goli oraz ile zanotowali asyst. Będziemy brać pod uwagę tylko występy klubowe. Dane, które przedstawiamy są aktualne na dzień 26 października 2016. Jakie są więc korki gwiazd piłki nożnej?

korki Naymara
Korki Neymara

Pierwszy zawodnik, któremu się przyjrzymy to gwiazda przywdziewająca odzież FC Barcelony, a zarazem główna twarz linii Hypervenom. Oczywiście mowa o Neymarze. Teoretycznie jest główną twarzą tej linii, ale jak wychodzi w praktyce? No właśnie… Jeżeli jesteście prawdziwymi fanatykami butów piłkarskich to wiecie, że tak naprawdę Brazylijczyk występuję w Vaporach pokolorowanych jak Hypervenom Phinish. Najwyraźniej druga generacja mu nie leży. Więc nasuwa się pytanie dlaczego nie przejdzie on do linii Mercurial? Po pierwsze Nike mogłoby na tym dużo stracić przede wszystkim pod względem marketingowym. Po drugie jak wszyscy wiemy, że Mercurial to korki Ronaldo, więc piłkarz Barcelony nie mógłby być kreowany na główną postać tych butów. Jeżeli mówimy Mercurial myślimy Ronaldo, a kiedy mówimy Hypervenom mówimy Neymar, tak to działa. Brazylijczyk występuje w kolorystyce z najnowszej kolekcji „Floodlights”, ale na treningach przewija się ostatnio  również kompozycja „Jordan”. Korki gwiazd piłki nożnej to prawdziwa rewia rozmaitości. Przejdźmy do statystyk tego zawodnika w obecnym sezonie. A mianowicie piłkarz ten rozegrał łącznie 10 meczów (900′) (7 w La Liga i 3 w Lidze Mistzów), w których strzelił 6 goli (4 w La Liga i 2 w LM) i zanotował 8 asyst (3 w La Liga i 5 LM). Można powiedzieć, że to całkiem imponujący wynik, ale jak się ma wokół siebie takich piłkarzy jak Messi czy Suarez to nic dziwnego!:)

korki Ronaldo

Korki Cristiano Ronaldo

Kolejny piłkarz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie, oczywiście mamy na myśli Crisitano Ronaldo. Tak jak już wspomnieliśmy powyżej, Portugalczyk jest główną twarzą linii Mercurial. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że jest ona najpopularniejsza ze wszystkich serii. Obecnie gracz Realu Madryt występuje w modelu Superfly V z kolekcji „Floodlights„, ale jak wiemy Nike szykuje specjalne korki Ronaldo – CR7, które zapewne obejrzymy na jego stopach w kolejnej kolejce. Przyjrzyjmy się statystykom tego zawodnika. Ronaldo rozegrał łącznie 9 meczów (768′) (6 w La Liga i 3 w LM) strzelił w nich 4 bramki (2 w La Liga i 2 w LM) oraz 4 razy asystował (2 w La Liga i 2 w LM). Nie jest to jakiś powalający wynik, ale miejmy nadzieję, że ten zawodnik „odpali się” w trakcie sezonu.

korki Iniesty

Andres Iniesta i jego Magista

Następny gracz, któremu się przyjrzymy to przede wszystkim prawdziwy piłkarski kunszt oraz maestria, czyli po prostu Andres Iniesta. Wspomniany zawodnik to główny przedstawiciel linii Magista. Jeden z głównych kreatorów gry Blaugrany używa modelu Opus w startowej kolorystyce. Korki Iniesty niestety powiszą trochę na kołku z powodu kontuzji. Dotychczas rozegrał on łącznie 9 meczów (488′) (5 w La Liga , 4 w LM i 1 w SH) i zdobył w nich jednego gola (LM) i 4 razy asystował (2 w La Ligia i 2 w LM). Patrząc na to ile minut rozegrał jest to całkiem dobry wynik.

korki Pique

Korki Gerarda Pique

Jak możecie zauważyć po kolei omawiamy korki gwiazd piłki nożnej, które grają w butach Nike. Więc teraz przechodzimy do przyjrzenia się głównej twarzy korków w linii Tiempo tym samym kompletując wszystkie gwiazdy amerykańskiej marki. A mianowicie twarzą tej linii jest obrońca Barcelony – Gerrard Pique. Tak jak większość piłkarzy on także występuje w najnowszej kolorystyce, czyli tej z Floodlights Packu. Korki Pique to jeden z chętniej kupowanych modeli w naszym sklepie piłkarskim. Hiszpan w obecnym sezonie rozegrał łącznie 11 meczów (939′) (7 w La Liga, 3 w LM i 1 w SH) strzelając w nich 3 bramki (1 w La Liga, 2 w LM). Jak na obrońcę to bardzo przyzwoity rezultat.