Speed Freak
Rate this post

Speed Freak Pack – szybkość ponad wszystko

Buty Nike Neymar Jr. Mercurial Vapor Speed Freak symbolizują zamiłowanie Neymara do szybkości, zarówno na boisku, jak i podczas wyścigów samochodowych, które często ogląda.

Bolid na zielonej murawie

„Neymar przyspiesza i wchodzi w zakręt niczym samochód wyścigowy – tak szybko potrafi zmienić kierunek i zostawić w tyle przeciwników” – mówi Alex, lider projektu. „Gdy nie jest na boisku, można go spotkać na wyścigach. Przyjaźni się z kierowcami i łatwo zauważyć jego uwielbienie dla sportów motorowych, dzięki któremu powstał ten model butów”.

speedfreak2

Żywiołowa kolorystyka 

Wpływ na wygląd projektu miały dwie flagi – słynna „szachownica” rodem z toru wyścigowego oraz flaga Brazylii. Obie umieszczono z tyłu buta w czarnym i białym rombie. „Neymar Jr. kojarzy się z Brazylią i mitycznym numerem 10 na koszulce, dlatego chcieliśmy koniecznie umieścić tu ten element” – mówi Alex. Żywa czerwień i wypolerowane srebro dodają blasku, a akcenty zieleni, żółci i niebieskiego na końcówkach sznurowadeł to oczywiste nawiązanie do reprezentacji Canarinhos.

njr-merc-1

Projekt Neymara

Żeby buty w pełni odzwierciedlały wygląd samochodu wyścigowego, projektanci stworzyli specjalne nakładki, które zakrywają piętę. Jej zewnętrzna część nawiązuje do poprzednich modeli oraz tatuaży, jak „IV” – symbolizuje rodzinę Neymara, oraz „Shhh” znajdujący się na jego palcu wskazującym, którym ucisza stadiony pełne kibiców po zdobytym golu. Wewnątrz pięty znajdują się grafiki Neymara oraz napis: „Engineered to the exact specifications of Neymar Da Silva Santos Junior”, co oznacza: „Zaprojektowano zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Neymara Da Silva Santos Juniora”.

FA19_GFB_NJRPE_Product_Detail4_89558

Mercurial, jakiego znamy

Co do budowy tego buta – korki Nike Mercurial Vapor 13 Elite Speed Freak Neymar Jr. FG, oparte na innowacji 6. modelu, zostały wyposażone w Nike Aerotrak w przedniej części buta. Dzięki temu posiadają sztywniejsze wzmocnienie, które zwiększa ich przyczepność. Wewnętrzna wkładka z technologią NikeGrip zapewnia maksymalną przyczepność wewnątrz buta i lekką amortyzację.

FA19_GFB_NJRPE_AthleteTraining4_89843

Buty z kolekcji NJR Speed Freak Pack można znaleźć w futbolsport.pl. Nie czekaj! Kup je już dziś i dołącz do drużyny Neymara!