5/5 - (1 vote)

Ostatnio temperatury nie rozpieszczają i można już przyzwyczajać się do typowej, polskiej jesieni – wietrznej, chłodnej i deszczowej. Oczywiście taka pogoda nie powstrzyma prawdziwego zawodnika, zapalonego sportowca. Treningi i mecze na powietrzu w tak niekorzystnych warunkach nie należą do najprzyjemniejszych. Na szczęście producenci odzieży sportowej dostarczają sprzęt, który jest niezbędny by zachować odpowiednią temperaturę ciała. Dziś opowiemy o tym, jak odzież termoaktywna wpływa na nasz organizm i dyspozycję podczas zajęć w jesienno-zimowej aurze.

 

Po pierwsze – właściwa temperatura ciała. Organizm poddany wysiłkowi fizycznemu osiąga wyższą temperaturę, dzięki czemu może znieść większy wysiłek. Dzięki termoregulacji odzież termoaktywna zatrzymuje to ciepło, utrzymując nas w optymalnej dla siebie dyspozycji. Pamiętaj! Dobrze rozgrzany organizm to Twój największy sprzymierzeniec.

AJ4968_APP_on-model_standard_white (1)
 

Po drugie – odprowadzanie wilgoci. Zwykłe ubrania pochłaniają wydzielający się pot i zatrzymują go we włóknach, z których są zbudowane. Przez to odzież staje się mokra, co sprawia, że każdy przestój, przerwa w treningu w te chłodne, zimne dni, może spowodować wyziębienie organizmu, a w efekcie chorobę. Odzież termoaktywna zbudowana jest z dwóch warstw dzianiny. Ta wewnętrzna zbiera pot z powierzchni ciała, a zewnętrzna, która ma siatkowaną strukturę – odprowadza pot na zewnątrz, pozostawiając skórę suchą, nie narażając nas na wychłodzenie.

1_838079_091
 

Po trzecie – komfort. Uczucie ciepła i suchego ciała, zamiast bawełnianej koszulki, która cała zapocona przykleja się do pleców sprawi, że poczujemy się bardziej komfortowo. Oczywiście podstawą jest by odzież termoaktywna była idealnie dopasowana do ciała, ściśle do niego przylegając. Zwykle dobiera się odzież o rozmiar mniejszą by dopasowanie było maksymalne. Czy skrępuje to nasze ruchy podczas uprawiania sportu? W żadnym wypadku! Odzież ta wykonana jest z bardzo elastycznego materiału, który pozwoli na wykorzystanie całego naszego potencjału. Dodatkowo odzież termoaktywna nie powoduje otarć i odparzeń.

AY3765_APP_on-model_standard_white
 

Po czwarte – zmniejszenie wydzielania się nieprzyjemnych zapachów. Dobrej jakości odzież termoaktywna zawiera jony srebra, które chronią przed nieprzyjemnym zapachem wydzielającego się potu. Nie oznacza to, że wcale nie będziemy brzydko pachnieć ale z pewnością będzie to na mniejszą skale niż w zwykłych koszulkach, czy spodniach.

838044 480_1
 

Jak widać odzież termoaktywna powinna być podstawą w szafie z ubraniami każdego prawdziwego, dbającego o siebie i swoje ciało zawodnika. Daje ona nieoceniony komfort w każdych warunkach pogodowych, zapewnia suchość skóry nawet podczas bardzo intensywnego wysiłku, chroni przed przeziębieniem i ma właściwości antybakteryjne.

Czego więcej można chcieć? Z pewnością tego by odzież ta jak najdłużej pozostała w świetnym stanie, a także doskonałej cen, a tę dostać możesz w futbolsport.pl.