Rate this post

Początek turnieju, w którym stawką będzie Puchar Świata już 14 czerwca na boiskach w Rosji. Zastanawiasz się nad kupnem oficjalnej piłki Mistrzostw Świata Telstar 18? Nie wiesz który model wybrać? Podpowiemy Ci.

 

Zacznijmy od adidas Telstar TOP GLIDER

 

Jest to najniższy model piłki na Mistrzostwa Świata w oficjalnej kolorystyce. Piłka typowo rekreacyjna, w bardzo niskiej cenie (SPRAWDŹ) i przeznaczona głównie dla dzieci lub osób, które grają w piłkę nożną raz na jakiś czas. Jest jeszcze piłka GLIDER dostępna w czterech różnych kolorach. Idealnie nadaje się na prezent, a także na trening dla dziecka.

argentyna

 

Kolejny poziom to piłka Telstar TOP REPLIQUE

 

Jest już bardziej wytrzymała i odporna na trudy meczu. Jej powłoka ma lepszą przyczepność, nie jest taka gładka jak w Gliderze i jest już sklejana termicznie, a nie szyta maszynowo, podobnie jak każdy kolejny, wyższy model. Piłka Telstar Top Replique nadaje się na trening dla dorosłych zawodników oraz jako piłka meczowa dla juniorów. Jej cena nie przekracza 100 zł. Dostępna jest w dwóch wariantach – jedna w szykownym kartonie, świetnie pasująca na prezent dla bliskiej osoby, a druga bez, przeznaczona głównie do zakupu dla osób, które za chwilę wyjdą z nią na boisko by rozegrać mecz.

telstarrosjaaa

 

Trzeci poziom piłki Mistrzostw Świata to COMPETITION

 

Piłka o mocniejszej budowie niż poprzednie, bardziej matowa i lepiej dopasowująca się do stopy, nad którą zawodnik ma lepszą kontrolę. Półprofesjonalna, przeznaczona przede wszystkim na boiska trawiaste ale dobrze spisuje się również na sztucznej nawierzchni. Idealna dla zawodników, którzy grają częściej niż dwa razy w tygodniu.

Morata

 

I ostatni rodzaj piłki Telstar – OMB (Official Match Ball), czyli piłka meczowa.

 

Najbardziej solidna i świetnie dopasowana do obecnych warunków panujących na piłkarskich boiskach. Podobnie jak w dwóch poprzednich modelach – ma bardzo matową nawierzchnię. Genialnie układa się na stopie, kapitalne nabiera mocy, prędkości. Grają nią najlepsi piłkarze świata. Kupić można 3 rodzaje tej piłki – wersja klasyczna, zimowa – pomarańczowa i Lotto Ekstraklasa, którą grali piłkarze w naszej lidze. Jest to identyczna piłka, jak te, którymi będą rozgrywane spotkania na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Rosji.

rosjatelstar

 

Każdy prawdziwy kibic musi mieć ją w domu. Którą wybierasz? Nie czekaj! Wszystkie te piłki znajdziesz TUTAJ.