Rate this post

Start nowych rozgrywek piłkarskich zbliża się wielkimi krokami. Każdy trener, czy też prezes klubu stara się pomyśleć o tym, jaki sprzęt treningowy przydałby się jego zawodnikom.

Jeśli mamy w klubie piłki, a zazwyczaj tego nie brakuje, to pierwszą ważną sprawą jest załatwienie pachołków. Są one bardzo ważnym sprzętem treningowym. Dlaczego? Ponieważ mogą służyć jako wyznaczniki określonego pola gry, jako symulacja rywali lub też jako przeszkoda, którą trzeba ominąć, wykorzystując zwody piłkarskie.

Jakie rodzaje pachołków występują? Przede wszystkim dzieli się je ze względu na ich wysokość. Podstawą są pachołki płaskie ok. 5 centymetrowe. Kolejne to pachołki 7 centymetrowe. Po nich występują te mające 15 cm. Są one nie tylko wyższe ale też o wiele szersze niż poprzednie modele. Następne są 30 i 37,5 cm. Te pierwsze dość popularne i często stosowane przez trenerów. Te drugie mają dodatkowo otwory na tyczki treningowe. Dzięki temu pachołek taki łatwo jest zmienić w płotek treningowy.

2011053_1p

Kolejną bardzo ważną sprawą są właśnie owe płotki. One również dzielą się ze względu na swoją wysokość: 20, 25, 30, 35 cm, a także w przedziałach (regulowane) nawet do 106 cm. Służą one przede wszystkim do wykonywania ćwiczeń skocznych, wzmacniających mięśnie i stabilizację. Płotek treningowy przydaje się też w zajęciach z najmłodszymi, którzy lubią pokonywać takie przeszkody.

Jeśli chcemy, żeby dany zawodnik odróżniał się od pozostałych i był dobrze widoczny podczas jakiegoś ćwiczenia, przydatny będzie znacznik. Najczęściej dokonuje się zakupu całych kompletów w kilku różnych kolorach, tak by mieć pole manewru przy ćwiczeniach, w których zawodnicy podzieleni są na zespoły.

2021314_g

Na zajęciach z początkującymi piłkarzami często przydają się kółka treningowe. Wykorzystuje się je do ułożenia pola przeszkód, do różnych zabaw gdzie trzeba trafić w tyczkę treningową, a także przy biegach w sztafecie.

Istotnym sprzętem treningowym jest też drabinka koordynacyjnawykorzystywana głównie w okresie przygotowawczym seniorów ale też w różnych treningach poprawiających zdolności ruchowe dzieci i młodzieży.

Piłka lekarska to doskonały przyrząd do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Już proste zataczanie „ósemek” w powietrzu z użyciem takiej piłki pozwala rozluźnić mięśnie grzbietu, a skręty tułowia z piłką w rękach to doskonałe ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha. Na rynku dostępne są piłki lekarskie skórzane oraz gumowe. To, który materiał wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych upodobań. Obie odmiany gwarantują pewny chwyt i powierzchnię przyjazną dla dłoni. Dodatkowo piłka lekarska gumowa nie chłonie wilgoci. Piłki lekarskie dzielą się też ze względu na wagę, która waha się w granicach od 1 kg do nawet 6 kg oraz dobierane są w zależności od ćwiczeń, które chcesz wykonać.

1011663_1

Coraz częściej stosowany jest też mur do ćwiczeń, czy też rebounder z regulacją kąta dzięki któremu zawodnicy mogą doskonalić podanie i przyjęcie piłki.

2010512_1

Co najbardziej Ci się przyda? Czego brakuje w Twoim klubie?

Jeśli szukasz piłkarskiego sprzętu treningowego to zapraszamy na stronę futbolsport.pl 

Najlepsze ceny i najwyższa jakość obsługi klienta! Zapraszamy!