5/5 - (1 vote)

Rękawice Nike Mercurial Touch to milowy krok w dziedzinie sprzętu bramkarskiego. Rewolucja podobna do tej, jak niegdyś kołnierz w butach podczas premiery butów Magista. Nike zaproponowało nam całkiem coś nowego –  rękawice bez rzepów! Przez ostatnie 20 lat tak naprawdę rękawice bramkarskie nie przeszły istotnych zmian, jedynie delikatne dodatki, całość sprowadzała się do tego samego, tym razem stało się inaczej.

Nike doszło do wniosku, że rękawice powinny być jak najprościej zbudowane, by pozbyć się niepotrzebnych elementów, wpływających negatywnie na czucie piłki, ale jednocześnie zapewniając wszystko to, czego potrzebuje i wymaga dzisiejszy bramkarz. Inspirację czerpano nie tylko z piłki nożnej, ale także z innych dyscyplin sportowych:  baseballa, golfa czy footballu amerykańskiego. Tak powstały rękawice bramkarskie Nike Touch.

niketouch

Te rękawice wyglądają, a także inaczej reagują na warunki meczowe niż klasyczne „łapki”. Poprzez eliminację niepotrzebnych elementów Nike chciało wydobyć naturalny potencjał ludzkich dłoni. Taka zmiana jest rezultatem usunięcia aż 66% komponentów w stosunku do klasycznych rękawic. Dzięki wyeliminowaniu niepotrzebnego wypełnienia na tyle rękawic, są one także 47% cieńsze i 33% lżejsze. Potężne zmiany, prawda?

Touch

Producent nie zapomniał o istotnych detalach, jak wzmocnienia na trzeciej i czwartej kostce, które przydają się podczas piąstkowania piłki, czyli dość istotnego elementu meczu piłkarskiego dla bramkarza.
Każda rękawica wykonana jest z jednoczęściowego materiału. Co więcej, rękawice stworzone zostały w technologii ACC (All Condition Control)! Oznacza to pełną kontrolę w każdych warunkach pogodowych. Wyobraźcie sobie ułatwienie nie tylko chwytu, ale także kontroli nad piłką np. podczas rozpoczęcia gry wyrzutem z ręki. Teraz to stało się faktem! Który bramkarz nie chciałby takiego wsparcia?
Ci, którzy mieli okazję testować nowe rękawice Nike Touch zgodnie przyznali, że czegoś takiego na rynku jeszcze nie było, a rękawice dają od początku poczuć, że są czymś rewolucyjnym, co daje mnóstwo korzyści podczas gry.

Może wyglądem nie powalają na kolana ale ich jakość i wykonanie są na najwyższym poziomie. Warto je przetestować!

Touch Nike rekawice

Jeśli chcesz zdobyć te innowacyjne rękawice bramkarskie to zapraszamy do naszego sklepu. TUTAJ znajdziesz modele z tej kolekcji.

Po więcej produktów piłkarskich najwyższej jakości zapraszamy na stronę futbolsport.pl.