Rate this post

Koronawirus zmienił świat, sprawił że nasze życie zostało wywrócone do góry nogami. Zamroził też rozgrywki piłkarskie w większości lig naszego globu. Mijają kolejne dni, tygodnie bez spotkań piłkarskich, stadiony stoją puste, piłkarze trenują w domach, czekając na lepsze czasy. Akcja #Zostańwdomu (#stayhome) ma na celu zmobilizowania nas do większej aktywności i kreatywności w obliczu obecnej sytuacji. W jaki sposób nie zwariować w domu i spędzić czas w fajny, ciekawy sposób? Mamy kilka podpowiedzi.

 

toiletpaperchallenge Leo Messi

#toiletpaperchallenge

W czasach panującego wirusa towarem „deficytowym” stał się… papier toaletowy. Nie wiedzieć czemu, ludzie zaczęli wykupywać ten towar, pozostawiając tylko puste pułki. To nie mogło przejść bez echa w Internecie. Od razu wymyślono nowe zastosowania dla tego artykuły. Wielu znanych piłkarzy, ale nie tylko, zaczęło żonglować rolką papieru. Filmiki z takimi popisami stały się hitem w sieci. Coraz więcej ludzi próbuje swoich sił w tego typu challenge’u. Firma futbolsport.pl również wzięła udział w tej akcji (filmik dostępny na naszym Insta).

trening-w-domu

Trening w domowym zaciszu

Wiele osób, które na co dzień nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, nagle musiało zderzyć się z nową rzeczywistością. Zamknięci w czterech ścianach postanowili walczyć! Takie osoby wzięły się za ostry trening, wykorzystując każdą możliwą przestrzeń. W sieci pojawiły się filmiki, na których ktoś robi slalom z małą piłką, między… butelkami, garnkami, czy też owocami. Wykorzystać można wszystko, limitem jest tylko nasza wyobraźnia.
Inni postanowili ćwiczyć razem, w grupie. Jak skoro wychodzenie z domu nie jest wskazane? Udostępniając swoje poczynania przez Internet, nadając live na YT, Instagramie, czy też FB. Tak uformowały się nowe grupy, społeczności osób, które wspólnie chcą siebie „nakręcać”, wzajemnie motywować.

planszowe

Gry planszowe

Osoby, które mają dość życia w sieci i chcą by ich oczy odpoczęły od ekranu smartfona, czy komputera, postawił na planszówki. Koronawirus przypomniał o tym, że przed erą Internetu i gier video, istniały też gry, które można było rozłożyć na stole, czy dywanie, przy których spotykała się cała rodzina, miło spędzając nawet kilka godzin. Karty, Monopoly, piłkarzyki, itp. Opcji jest naprawdę multum.

football-manager-2020-01-min

FIFA i inne używki

Oczywiście są też tacy, którym „graj w to”, że nie można wychodzić w domu, ponieważ mogą skupić się na budowaniu swojego wirtualnego klubu. Wiele osób tęskniących za zieloną murawą, oddało się gierkom piłkarskim typu FIFA czy Football Menager. Tam stali się trenerami, menagerami, którzy tworzą piłkarski, wirtualny świat. Godziny spędzone przy konsoli czy komputerze z pewnością sprawią, że na chwilę będzie można oderwać się od tego, co dzieje się na świecie. Byle tylko nie przesadzić…

starefoto

Powrót do przeszłości

W sieci popularne stało się wrzucanie swoich zdjęć z czasów dzieciństwa, z lat młodości. Stare, „odkopane” gdzieś na strychu, czy wyciągnięte z zakurzonego kartonu zdjęcia, stały się modne i sprawiły, że ludzie znaleźli kolejny sposób na „zabicie czasu”. Dla wielu z nas jest to świetna okazja, żeby po raz pierwszy od dawna, spojrzeć na to, jak zmieniliśmy się w ciągu ostatnich lat. Dobrze jest też pośmiać się z siebie, rodziny i znajomych oglądając takie fotografie – humor jest teraz na wagę złota.

Jaki Ty masz sposób na spędzanie czasu podczas pandemii koronawirusa? Co robisz, żeby nie zwariować w domu? Czekamy na Twoje propozycje. #Zostańwdomu i trzymaj się!

Related Post