Linia Nike Phantom Vision

NIKE_PHANTOM_VSN_R_1

★ Buty piłkarskie Nike Phantom Vision

Tradycyjnie projektowanie nowego modelu butów zaczyna się od szkicu ale w przypadku Phantom VSN nic nie jest tradycyjne. Aby stworzyć coś innego, lepszego, projektant Phil Woodman zaczął wymyślać ten but od środka. Doprowadziło to do powstania nowej konstrukcji, która zadebiutowała w postaci nowej linii butów - PhantomVSN.

 

"Opracowaliśmy wewnętrzny bootfit z siatki Quadfit, która pasuje do każdej stopy, ale zachowuje swój kształt i nie będzie się nadwyrężała", mówi Woodman. Chociaż nie widać tej zmiany z zewnątrz to wewnątrz czuć różnicę. "Gracze od dawna są przyzwyczajeni do tego, że buty muszą się rozejść, dopasować do stopy po paru rozegranych meczach", wyjaśnia Woodman, "ale PhantomVSN jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka i to wyróżnia".

 

Quadfit sprawdza się dobrze, ponieważ nie ma tendencji do rozciągania, typowej dla tkanin. Cztery osie włókien idealnie odpowiadają stopie gracza i zapewniają doskonały komfort podczas gry. Wnętrze jest niesamowicie dopasowanie w szerokim spektrum unikalnych struktur stóp. Kolejnym niewidocznym elementem w PhantomVSN jest system Ghost Lace. "Przeprowadziliśmy olbrzymie ilości badań, rozmawiając z graczami i analizując dane w laboratorium" - wyjaśnia Woodman. "Wyniki są jednoznaczne na korzyść sznurowania, tak by zapewnić indywidualne dopasowanie każdemu graczowi." Aby ulepszyć tradycyjne sznurowanie, punkty dotykowe Ghost Lace zostały zminimalizowane, a konstrukcja z jednym pociągnięciem została wykonana dla równego napięcia na całej długości stopy. Sznurówki można dyskretnie schować, aby uzyskać równomierną powierzchnię na górze buta.

 

LP_PHANTOM_VSN_BANNER

 

Ukryte innowacje w PhantomVSN mieszczą się w wysoce teksturowanej cholewce Nike Flyknit, zaprojektowanej tak, aby zapewniać doskonałe czucie piłki. Faktyczne umieszczenie trójkątnej tekstury Nike Flyknit na podstawie jest zgodne z danymi NSRL (Nike Sport Research Lab) dotyczącymi kontroli piłki. Jest to dodatkowo podkreślane przez dominujący wizualny wskaźnik buta, trójkąt przyśrodkowy. "Trójkąt z grubsza pokrywa powierzchnię między trzema wystającymi kośćmi stopy: kości piętowej, kości skokowej i pierwszej kości śródstopia. Zapewnia to intuicyjne połączenie z obszarem, który nasze badania uznały za kluczowy dla kontroli nad piłką "- mówi Woodman. „Dzięki nowym butom Phantom VSN zawodnik będzie się swobodnie poruszać w środowisku bez jasno określonej pozycji i przyzwyczajać się do wielokierunkowych manewrów z piłką” - mówi Woodman W butach PhantomVSN grać będą: Philippe Coutinho, Mallory Pugha, Kevin De Bruyne, Fran Kirby i Leona Goretzka.

 

 

 

 

brands_nike
Przejdź
do strefy
producentów
brands_adidas
Logowanie
Jeśli jesteś klubem sportowym lub jednostką budżetową, zapraszamy na platformę b2b.futbolsport.pl