Piłki nożne Nike

Piłki Nike

Nike to znane na całym świecie amerykańskie przedsiębiorstwo, które od 1964 roku zajmuje się produkcją obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych, w tym piłek Nike. Firma jest jednym z największych na świecie producentów tego typu. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od greckiej Bogini Nike, a najbardziej znanym sloganem autorstwa firmy, jest: "Just do It".

 

Obecnie firma, która produkuje piłki Nike, akcesoria i odzież sportową zatrudnia ok. 63 tys osób i warta jest ok. 2 miliardy dolarów.

 

Piłki Nike, w zależności od modelu, są przeznaczone do gry profesjonalnej, półprofesjonalnej i na początkującym poziomie zaawansowania. Występują w wielu różnych odmianach kolorystycznych graficznych. Piłki Nike wykonane są z materiału syntetycznego i z powodzeniem sprawdzą się zarówno na nawierzchniach asfaltowych jak i na trawie. Zaletą piłek Nike jest to, że można z nich korzystać nawet podczas gry w trudnych okolicznościach, gdy trawa jest mokra, a warunki atmosferyczne niesprzyjające.

 

Piłki Nike, podobnie jak wszystkie standardowe piłki przeznaczone do gry w piłkę nożną są kuliste i ich obwód jest nie mniejszym niż 68 cm. Piłki Nike znajdują się w standardowym przedziale wagowym między 396, a 453 g. Nowoczesne piłki nożne Nike są zgrzewane termicznie i tworzone ze skóry syntetycznej, w skład której wchodzi głównie poliuretan. Dzięki poliuretanowej powłoce piłka nie chłonie wody, przez co nie staje się cięższa podczas gry na mokrym boisku i na mokrej trawie.

 

Nike ma w swojej ofercie piłki spersonalizowane dla konkretnych klubów piłkarskich, mieszczących się w ścisłej czołówce światowych gwiazd futbolu. Piłki Nike można dostać m.in. z Logo FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Atlético Madrid, czy FC Chelsea.

brands_nike
Przejdź
do strefy
producentów
brands_adidas
Logowanie
Jeśli jesteś klubem sportowym lub jednostką budżetową, zapraszamy na platformę b2b.futbolsport.pl